• Sanatçı

  • Bahar Şenlikleri

Loading
Posts in

Sanatçı

1 / 1
*megamenü formunu kapatmak için ESC tuşuna basın veya düğmeyi kapatın

Erol Evgin

Erol Evgin, 16 Nisan 1947’de İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatına İstanbul’da başlayan Evgin, mimarlık alanında öğrenim gördü. Ancak müziğe olan tutkusu onu pop müziğin önemli isimlerinden biri haline getirdi. Mimarlık kariyerini sürdürürken, müzikle de ilgilenmeye devam etti ve kısa sürede Türk pop müziğinin vazgeçilmez isimlerinden biri oldu.

Müzik Kariyerinin Başlangıcı

Erol Evgin’in müzik kariyeri 1969 yılında çıkardığı ilk 45’lik plağı “Sen – Eski Günler” ile başladı. Bu ilk çalışması, onun müzik dünyasında tanınmasına ve sevilen bir sanatçı olmasına kapı araladı. Ancak asıl çıkışını, 1970’lerde Çiğdem Talu ve Melih Kibar ile yaptığı işbirlikleri sayesinde yakaladı.

Çiğdem Talu ve Melih Kibar ile İşbirlikleri

Erol Evgin, Çiğdem Talu ve Melih Kibar ile çalışarak Türk pop müziğine unutulmaz eserler kazandırdı. Bu dönemde “İşte Öyle Bir Şey”, “Sevdan Olmasa”, “Bir de Bana Sor”, “İçimdeki Fırtına”, “Etme Eyleme”, “Söyle Canım”, “Deli Divane”, “Hep Böyle Kal” gibi birçok hit parçaya imza attı. Bu eserler, Evgin’in kariyerinin zirveye çıkmasını sağladı ve ona büyük bir hayran kitlesi kazandırdı.

Altın Plak Ödülleri

Erol Evgin, müzik kariyerinde birçok ödül kazandı. “İşte Öyle Bir Şey” ve “Söyle Canım” adlı 45’lik plakları ile Altın Plak Ödülü’nü kazandı. Bu ödüller, onun müzik kariyerindeki başarısını ve kalitesini tescilledi.

90’lı Yıllar ve Albüm Ara Dönemi

90’lı yıllarda Erol Evgin, yeni albüm çıkarmaya bir süre ara verdi. Bu dönemde daha çok sahne performanslarına ve televizyon projelerine ağırlık verdi. Ancak, müziğe olan tutkusunu hiçbir zaman kaybetmedi ve 1997 yılında geri dönüş yaptı.

“Sen Unutulacak Kadın Mısın?” Albümü

1997 yılında, kendi bestelerinin çoğunlukta olduğu ve sözlerini Selma Çuhacı’nın yazdığı “Sen Unutulacak Kadın Mısın?” adlı albümü çıkardı. Bu albüm, Erol Evgin’in müzik dünyasına başarılı bir dönüş yapmasını sağladı ve hayranlarından büyük ilgi gördü.

Baba-Oğul Konserleri

2002 yılında, Erol Evgin oğlu Murat Evgin ile birlikte 20 konserlik “Baba – Oğul” konser – show turnesi gerçekleştirdi. Bu turne, Evgin ailesinin müzikal yeteneklerini ve sahne performanslarını gözler önüne serdi. Baba-oğul birlikteliği, hayranlarından büyük beğeni topladı ve unutulmaz anılara sahne oldu.

“İbadetim” Albümü

2003 yılında, yine sözlerini Selma Çuhacı’nın yazdığı “İbadetim” adlı albümünü çıkardı. Bu albüm, Erol Evgin’in müzikal çeşitliliğini ve sanatındaki derinliği bir kez daha ortaya koydu. “İbadetim” albümü, hem eleştirmenlerden hem de dinleyicilerden olumlu yorumlar aldı.

Erol Evgin ile Çalışma Fırsatı

Erol Evgin’in eşsiz müziği ve etkileyici sahne performansıyla etkinliklerinizi unutulmaz kılmak istiyorsanız, Bizim Medya Organizasyon ile iletişime geçin. Profesyonel ekibimizle hayalinizdeki etkinliği gerçeğe dönüştürün ve Erol Evgin ile çalışmanın keyfini çıkarın. Misafirlerinize eşsiz bir müzikal deneyim sunmak için hemen bizimle bağlantıya geçin!

Erol Evgin iletişim, Erol Evgin organizasyon, Erol Evgin düğün, Erol Evgin festival, Erol Evgin konser, Erol Evgin menajerlik, Erol Evgin fiyat bilgisi, Erol Evgin sahne fiyatı, Erol Evgin festival, Erol Evgin etkinlik, Erol Evgin telefon numarası