• Sanatçı

  • Bahar Şenlikleri

Loading
Posts in

Sanatçı

1 / 1
*megamenü formunu kapatmak için ESC tuşuna basın veya düğmeyi kapatın

Fatma Turgut

1984 yılında Aydın’da doğan Fatma Turgut, müzikle genç yaşta tanıştı. İlköğrenimini Atatürk İlköğretim Okulu’nda tamamladıktan sonra ortaöğrenimini Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi’nde sürdürdü. 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Klasik Gitar Bölümü’ne girdi ve 2010 yılında mezun oldu. Eğitim sürecinde çok sesli koro, şan ve Türk müziği armonisi gibi alanlarda da çalışmalar yaptı.

Model Grubu ve Müzikal Kariyeri

2007 yılında Model adını alacak olan “A Due Carmen” isimli rock müzik grubuna katılan Turgut, Model ile birlikte “Perili Sirk” (2009), “Diğer Masallar” (2011) ve “Levlâ’nın Hikâyesi” (2013) isimli üç albüm yayınladı. Özellikle “Diğer Masallar” albümünde yer alan şarkıları, Sertab Erener ve Demir Demirkan gibi önemli isimlerle çalıştığı dönemde büyük ilgi gördü. Model grubuyla birlikte birçok jingle ve reklam müziği de seslendirdi.

Solo Kariyer ve İlk Albüm

Fatma Turgut, 28 Aralık 2016’da Model grubundan ayrıldığını duyurduktan sonra müzik kariyerine solo olarak devam etti. 2019 yılında ilk solo albümü olan “Elimde Dünya”yı yayınladı ve bu albümle kendi tarzını ve yaratıcılığını gösterme fırsatı buldu.

Turgut’un solo kariyeri boyunca birçok single ve albüm yayınladı. “Bensiz Bir Sen” (2016), “İlkbaharda Kıyamet” (2016), “Yıllar Sonra” (2017), “Aşk Tadında” (2018) gibi şarkılar büyük ilgi gördü. Ayrıca, çeşitli sanatçılarla düet projelerine de imza attı. Gelecek projeleri arasında ise müzikal çeşitliliğini ve yaratıcılığını daha da genişletecek yeni çalışmalar bulunuyor.

Fatma Turgut ile Çalışın

Fatma Turgut’un güçlü sesi ve yaratıcı müzikal tarzıyla tanışmak ve onunla çalışmak istiyorsanız, Bizim Medya Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. Türk müziğinin özgün ve dinamik seslerinden biri olan Fatma Turgut ile işbirliği yaparak unutulmaz bir müzik deneyimi yaşayabilirsiniz.

Fatma Turgut iletişim, Fatma Turgut organizasyon, Fatma Turgut düğün, Fatma Turgut festival, Fatma Turgut konser, Fatma Turgut menajerlik, Fatma Turgut fiyat bilgisi, Fatma Turgut sahne fiyatı, Fatma Turgut festival, Fatma Turgut etkinlik, Fatma Turgut telefon numarası