• Sanatçı

  • Bahar Şenlikleri

Loading
Posts in

Sanatçı

1 / 1
*megamenü formunu kapatmak için ESC tuşuna basın veya düğmeyi kapatın

Gülben Ergen

Gülben Ergen, 25 Ağustos 1972’de İstanbul’da doğdu. Erenköy Kız Lisesi’nde ortaokulu, Kadıköy Ticaret Lisesi’nde ise liseyi tamamladı. 15 yaşındayken Erkan Yolaç’ın sunduğu Evet – Hayır yarışmasına katıldı ve 1987 yılında Hürriyet gazetesinin düzenlediği Sinema Yıldızı Yarışması’nda ikinci oldu. Bu başarı, Ergen’in kariyerine mankenlik ve oyunculukla başlamasına önayak oldu. İlk sinema deneyimini, başrolünü Bülent Ersoy’un oynadığı 1988 çıkışlı Biz Ayrılamayız filmiyle yaşadı.

Müzik Kariyerinin İlk Adımları

1994 yılında, İbrahim Tatlıses’in alt kadrosunda Maksim Gazinosu’nda sahne aldı ve Tatlıses’in “Haydi Söyle” adlı klibinde yer aldı. Müzik kariyerine bu dönemde başlangıç yapan Ergen, Nurdan Torun’un alt kadrosunda da görev aldı. 1997 yılında, ilk albümü “Merhaba” ile müzik dünyasına adım attı. Bu albümdeki “Sana Sana”, “Yaramaz” ve “Aşkta Kural Tanımam” gibi şarkılar büyük ilgi gördü.

Popülerlik ve Başarı

Gülben Ergen’in 1999 yılında yayımladığı ikinci albümü “Kör Aşık”, müzik kariyerinde önemli bir adım oldu. Aynı dönemde televizyon kariyerine de yoğunlaşan Ergen, 1998-2001 yılları arasında yayımlanan “Marziye” dizisinde başrol oynadı. 2001-2002 yılları arasında ise “Dadı” dizisinde Melek karakterini canlandırarak Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.

2002 yılında çıkardığı “Sade ve Sadece” albümü ile müzik kariyerindeki başarısını pekiştiren Ergen, 2004 yılında yayımladığı “Uçacaksın” albümü ile MÜ-YAP’tan diamond ödülü aldı. Bu albüm, 600.000 kopya satarak büyük bir ticari başarı elde etti.

Gülben Ergen, müzik kariyerinin yanı sıra televizyon programları ve sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettirdi. 2008 yılında atv’de yayınlanan “Gülben Ergen’le Sürpriz” programını sunmaya başladı. Aynı dönemde gelirlerini Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışladığı “Gülben’den Masallar” adlı kitabını yayımladı.

Albümler ve Hit Şarkılar

Ergen’in 2009 yılında yayımladığı “Uzun Yol Şarkıları” albümü, Türkiye Resmî Listesi’nde bir numaraya kadar yükseldi ve “Giden Günlerim Oldu” şarkısı dijital alanda en çok satan şarkı oldu. 2011 yılında “Şıkır Şıkır” isimli single’ı yayımladı ve bu şarkı Türkiye resmî listesinde bir numaraya yükseldi.

2013 yılında “Sen” isimli EP albümünü çıkardı. Albümün çıkış şarkısı olan “Sen”, Türkiye resmî listesinde iki numaraya kadar yükseldi. 2015 yılında Oğuzhan Koç ile düet yaptığı “Aşkla Aynı Değil” şarkısı büyük beğeni topladı ve Youtube’da 91 milyon izlenmeye ulaştı.

Son Dönem Çalışmaları

Gülben Ergen, 2020 yılında beş yıllık bir aranın ardından “Seni Kırmışlar” albümünü yayımladı. Albüm, iTunes’da “En Çok Satın Alınan Albümler” listesinde bir numaraya yükseldi. Albümün çıkış şarkısı “Seni Kırmışlar” Youtube’da büyük ilgi gördü.

2021 yılında, 1. Altın Zafer Ödülleri’nde “Seni Kırmışlar” albümü Yılın Albümü ödülünü kazandı. Gossipmag Business Ödülleri’nde ise albüm ve şarkı En İyi Albüm ve En İyi Şarkı ödüllerine layık görüldü. 2022 yılında, “Ben Buralardan Gidicem” şarkısı Zamanın En İyileri Ödülleri’nde Yılın En İyi Şarkısı seçildi.

Gülben Ergen ile Çalışmak İster misiniz?

Gülben Ergen’in kariyerinde elde ettiği başarılar ve geniş hayran kitlesi, onunla çalışmayı her zaman çekici kılmaktadır. Siz de Gülben Ergen ile projelerinizde iş birliği yapmak isterseniz, Bizim Medya Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. Ünlü sanatçıyla çalışarak projelerinize değer katmak ve geniş kitlelere ulaşmak için bizimle iletişime geçin!

Gülben Ergen iletişim, Gülben Ergen organizasyon, Gülben Ergen düğün, Gülben Ergen festival, Gülben Ergen konser, Gülben Ergen menajerlik, Gülben Ergen fiyat bilgisi, Gülben Ergen sahne fiyatı, Gülben Ergen festival, Gülben Ergen etkinlik, Gülben Ergen telefon numarası