• Sanatçı

  • Bahar Şenlikleri

Loading
Posts in

Sanatçı

1 / 1
*megamenü formunu kapatmak için ESC tuşuna basın veya düğmeyi kapatın

Güler Duman

Müzikal Kariyerinin Başlangıcı

Güler Duman, 30 Haziran 1967’de İstanbul’da doğdu ve aslen Erzurum’un Aşkale ilçesindendir. İlk müzik deneyimlerine ilkokul yıllarında Ruhi Su dostlar korosunda yer alarak başladı. Bu dönemde sesini keşfeden sanatçı, Mustafa Budan tarafından keşfedilerek, Hakkâri’de Bir Mevsim filmi için uzun hava seslendirdi.

İlk Albüm ve Eğitim Yılları

13 yaşında, 1980 yılında “Dost Garip” adlı ilk albümünü çıkaran Güler Duman, bu albümle büyük bir satış başarısı elde etti. Ardından 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’na ses eğitimi bölümünde girdi. Mezuniyet tezini Pir Sultan Abdal mahlası üzerine yazarak 1992 yılında mezun oldu.

Güler Duman, 2008 yılında Almanya Kültür Bakanlığı tarafından kültür elçisi seçildi ve dünya genelinde Türk halk müziği ve ritimleri üzerine seminerler verdi. Aynı zamanda Almanya’nın Hannover şehrinde bir müzik okulu açarak binlerce öğrenciye eğitim verdi ve Avrupa’da bu alanda öncü bir rol üstlendi.

Müzikal Kariyeri

Sanatçı, müzik kariyerine “O Leyli Leyli” (1982) albümüyle başladı ve daha sonra “Nazlı Yara Küskünüm” (1987), “Güler Duman ’94” (1994), “Bu Devran” (1995), “Öl Deseydin Ölmez miydim?” (1997), “Türküler Dile Geldi” (2009) ve “Yüreğimden Yüreğinize” (2012) gibi birçok albüm yayınladı. Bu albümlerde Aşık Veysel, Mahzuni Şerif, Karacaoğlan, Musa Eroğlu, Pir Sultan ve Muhlis Akarsu gibi büyük ozanların eserlerine yer verdi.

Güler Duman ile Çalışın

Güler Duman’ın eşsiz sesi ve müzikal yeteneğiyle tanışmak ve onunla çalışma fırsatını yakalamak isterseniz, Bizim Medya Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. Türk halk müziğinin en önde gelen isimlerinden biri olan Güler Duman ile işbirliği yaparak unutulmaz bir müzik deneyimi yaşayabilirsiniz.

Güler Duman iletişim, Güler Duman organizasyon, Güler Duman düğün, Güler Duman festival, Güler Duman konser, Güler Duman menajerlik, Güler Duman fiyat bilgisi, Güler Duman sahne fiyatı, Güler Duman festival, Güler Duman etkinlik, Güler Duman telefon numarası