• Sanatçı

  • Bahar Şenlikleri

Loading
Posts in

Sanatçı

1 / 1
*megamenü formunu kapatmak için ESC tuşuna basın veya düğmeyi kapatın

Hüseyin Turan

Hüseyin Turan, Türk müziğinin köklerini taşıyan bir sanatçı olarak müzik dünyasına önemli katkılar sunan bir isimdir.

Köklerine Sadık Bir Başlangıç

Hüseyin Turan, 1967 yılında Erzincan’ın Tercan ilçesine bağlı Beykonak köyünde dünyaya geldi. Sekiz kardeşin beşincisi olarak hayata gözlerini açan Turan, küçük yaşlardan itibaren müziğe olan ilgisini keşfetti. İlkokul yıllarında ailesiyle İzmir’e taşınan Turan, burada müzikal yeteneklerini geliştirmeye başladı.

Müziğe Adanmış Bir Yaşam

Lise yıllarında bağlama ile tanışan Hüseyin Turan, bu enstrümanla halk oyunlarına olan ilgisini keşfetti. Halk oyunları yarışmalarında elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Turan, üç Türkiye Birinciliği ve bir Dünya Birinciliği gibi önemli başarılara imza attı.

Üniversiteden Sahneye

1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’ne Muhasebe Bölümü’ne giren Turan, üniversite yıllarında müzikal kariyerine ağırlık vermeye başladı. Ege Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’ne geçerek Türk halk müziği alanında eğitim aldı ve bu alanda kendini geliştirdi.

Müzikal Yolculuk ve Başarılar

Üniversite yıllarında müziğe olan tutkusunu daha da pekiştiren Hüseyin Turan, konservatuvar okurken bir grup arkadaşıyla Grup Laçin’i kurdu. Ancak okulun ardından İstanbul’a taşınarak solo kariyerine odaklandı. İlk solo albümü olan “Hüseyin Turan”ı 1998 yılında yayınlayan sanatçı, daha sonra birçok başarılı albüme imza attı. Son olarak “YAAli / Ehl-i Deyişler” albümüyle dinleyicilerle buluştu.

Hüseyin Turan ile İş Birliği

Eğer siz de Hüseyin Turan’ın eşsiz sesi ve müzikal yeteneğiyle etkileyici bir etkinlik düzenlemek istiyorsanız, şimdi Bizim Medya Organizasyon ile iletişime geçin! Hüseyin Turan’ın samimi performansları ve derin müzikal deneyimiyle unutulmaz bir etkinlik yaşamak için şimdi harekete geçin ve etkinliğinizi unutulmaz kılın!

Hüseyin Turan iletişim, Hüseyin Turan organizasyon, Hüseyin Turan düğün, Hüseyin Turan festival, Hüseyin Turan konser, Hüseyin Turan menajerlik, Hüseyin Turan fiyat bilgisi, Hüseyin Turan sahne fiyatı, Hüseyin Turan festival, Hüseyin Turan etkinlik, Hüseyin Turan telefon numarası