• Sanatçı

  • Bahar Şenlikleri

Loading
Posts in

Sanatçı

1 / 1
*megamenü formunu kapatmak için ESC tuşuna basın veya düğmeyi kapatın

Nazan Öncel

Nazan Öncel, Türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri olarak, sanat dünyasına unutulmaz eserler bırakmış bir müzik dehasıdır. Karşıyaka, İzmir’de 6 Şubat 1956’da doğan Öncel, müziğe olan tutkusuyla genç yaşta başladı ve o günden bugüne, sokaklardan stüdyolara uzanan bir müzikal yolculukta kendine sağlam bir yer edindi. İlk kırk beşliği “Sana Kul Köle Olmuştum” ile 1978 yılında müzik dünyasına adım atan sanatçı, o yıldan itibaren başarılı bir kariyerin temellerini atmıştır. Gençlik yıllarında edindiği deneyimler ve müziğe olan tutkusu onu, Türk pop müziğinin en etkileyici isimlerinden biri haline getirdi.

Nazan Öncel’in müziğe olan doğuştan yeteneği, çocukluk yıllarında belirginleşti. Öğretmen bir anne ve memur bir babanın ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen Öncel, müziğe olan ilgisini annesinden aldığı nota dersleriyle geliştirdi. Karşıyaka’da doğan sanatçı, henüz altı yaşındayken nota okumaya başladı ve müzik dünyasına adımını attı. Bu erken yaşta başlayan müzikal yolculuğu, ilerleyen yıllarda ona büyük başarılar getirecekti.

Müziğin Yeniden Doğuşu

1986 yılında İstanbul’a yerleşen Nazan Öncel, müzikal kariyerinde yeni bir sayfa açtı. Özel bir şirkette muhasebeci olarak çalışırken, müziğe olan tutkusundan vazgeçmedi ve beste yapmaya devam etti. 1991 yılında çıkardığı “Bir Hadise Var” albümü, sanatçının kariyerinde sağlam bir çıkış yapmasını sağladı. Albümdeki şarkıların tamamı Nazan Öncel’e aitti ve müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı. Aynı dönemde genç müzisyen İskender Paydaş ile çalışarak müzikal anlamda yeni bir soluk getirdi.

Nazan Öncel’in kariyeri, unutulmaz şarkılar ve önemli ödüllerle dolu geçmiştir. “Ben Böyle Aşk Görmedim”, “Göç”, “Sokak Kızı” ve “7’n Bitirdin” gibi albümlerle müzik dünyasına damga vuran sanatçı, Türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri olarak kabul edilir. Şarkılarıyla milyonların kalbinde taht kuran Nazan Öncel, pek çok sanatçıya da ilham kaynağı olmuştur. Tarkan, İbrahim Tatlıses, Özcan Deniz, Gülşen ve Sibel Can gibi isimler, onun şarkılarıyla zirveye tırmanmış ve popülerliklerini artırmışlardır.

2010’lu yıllardan itibaren de müzikal çalışmalarını sürdüren Nazan Öncel, “Ve Nazan Öncel Şarkıları” albümüyle birçok sanatçının kendisine olan hayranlığını bir kez daha göstermiştir. Müzik dünyasında unutulmaz eserler bırakan bu eşsiz sanatçı, Türk pop müziğinin vazgeçilmez isimlerinden biri olarak müzik tarihinde yerini almıştır.

Nazan Öncel ile mükemmel bir etkinlik

Türk pop müziğinin efsanevi isimlerinden Nazan Öncel ile çalışma fırsatını kaçırmayın! Onunla birlikte projelerinizi hayata geçirmek ve müziğin büyülü dünyasında iz bırakmak için Bizim Medya Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ve deneyimimizle, unutulmaz bir işbirliği için şimdi harekete geçin!

Nazan Öncel iletişim, Nazan Öncel organizasyon, Nazan Öncel düğün, Nazan Öncel festival, Nazan Öncel konser, Nazan Öncel menajerlik, Nazan Öncel fiyat bilgisi, Nazan Öncel sahne fiyatı, Nazan Öncel festival, Nazan Öncel etkinlik, Nazan Öncel telefon numarası