• Sanatçı

  • Bahar Şenlikleri

Loading
Posts in

Sanatçı

1 / 1
*megamenü formunu kapatmak için ESC tuşuna basın veya düğmeyi kapatın

Rafet El Roman

Rafet El Roman, gerçek adıyla Rafet Yaşdut, 25 Ağustos 1968 tarihinde Edirne’de doğdu. Türk şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu olarak müzik dünyasında önemli bir yer edinen Rafet El Roman, kariyerine sayısız başarı sığdırmış ve Türk pop müziğine yön veren isimlerden biri olmuştur.

1970 yılında ailesi Almanya’ya işçi olarak gitmesinin ardından, Rafet El Roman yedi yaşına kadar Uzunköprü Ömerbey köyünde anneannesi ile birlikte yaşadı. İlkokulu köyde okuduktan sonra Almanya’ya ailesinin yanına gitti ve öğrenimini burada tamamladı. Almanya’da lise yıllarında müziğe ilgi duymaya başlayan Rafet, 16 yaşında şarkı sözleri yazmaya ve beste yapmaya başladı. Genç yaşta yeteneğiyle dikkat çeken sanatçı, Almanya’da çeşitli ödüller kazandı.

Müzik Kariyerinin Başlangıcı

1988 yılında ilk sahne çalışmalarına başladı ve 1992 yılında Saarlaendischer Rundfunk Radio Kurumu tarafından Almanya’da Yılın En İyi Yeteneği seçildi. 1994 yılında Frankfurt Kültür Festivali’nde Media Artist Award – Medya Sanat Ödülü’nü aldı. 1995 yılında Türkiye’ye gelerek ilk solo albümü “Gençliğin Gözyaşları”nı çıkardı. Albüm, büyük bir başarı elde ederek bir milyonu aşan satış rakamlarına ulaştı. Bu albüm, Rafet El Roman’ın müzik kariyerindeki büyük çıkışının başlangıcı oldu.

Rafet El Roman, 1997 yılında ikinci albümü “En Güzel Günler Senin Olsun”u çıkardı. 1998 yılında Avrupa’da ilk solo albümünü piyasaya sürdü ve aynı yıl “Propaganda” filminde Kemal Sunal ve Metin Akpınar ile birlikte başrolde yer aldı. 1999 yılında “Hayat Hüzünlü” adlı üçüncü albümünü yayınladı ve büyük bir başarı yakaladı. 2000 yılında Mehmet Ali Erbil ile Türkiye Millî Futbol Takımı için “Bir Gol Daha” şarkısını seslendirdi. Aynı yıl “Dar Alanda Kısa Paslaşmalar” filminde Müjde Ar ile başrolde oynadı.

Müzik Prodüksiyonu ve Yeni Albümler

Rafet El Roman, 2000 yılında kurduğu RER Müzik adlı müzik prodüksiyon şirketiyle müzik piyasasına yeni isimler kazandırmayı amaçlamaktadır. 2000 yılında Aşkın Nur Yengi ile “Peşindeyim” adlı şarkıda düet yaptı. Dördüncü albümü “Hanımeli” 2000 yılında çıktı. 2002 yılında beşinci albümü “5 NR Aşk”ı hayranlarının beğenisine sundu. 2004 yılında “Sürgün” adlı altıncı albümünü çıkardı ve bu albümle büyük bir satış grafiği yakaladı. 2005 yılında, onuncu sanat yılı şerefine “Kalbimin Sultanı” albümünü çıkardı. Albüm, ilk çıktığı hafta listelerde bir numara oldu ve MÜ-YAP tarafından “Yılın En Çok Satan Albümü” ödülünü aldı.

2006 yılında “Gönül Yarası” albümü çıktı ve bu albümle de büyük bir başarı elde etti. 2008 yılında “Bir Roman Gibi” albümünü piyasaya süren Rafet El Roman, Yusuf Güney ile seslendirdiği “Aşk-ı Virane” parçasıyla büyük bir çıkış yaptı. Bu parça, Kral TV Müzik Ödülleri’nde “Yılın En İyi Şarkıcısı” ödülünü kazandı.

Rafet El Roman, 2011 yılında “Sevgiye Zaman Ver” adlı albümünü yayınladı. Rafet El Roman, müzikal kariyerinin yanı sıra sinema ve televizyon projelerinde de yer alarak çok yönlü bir sanatçı olduğunu kanıtlamıştır. Sanatçı, hayatı boyunca müzik ve sinemaya olan tutkusunu sürdürmüş ve hayranlarına unutulmaz eserler sunmaya devam etmiştir.

Rafet El Roman ile Çalışmak İçin 

Eğer siz de Rafet El Roman’ın müziğiyle etkinliklerinizi unutulmaz kılmak istiyorsanız, Bizim Medya Organizasyon ile iletişime geçin. Profesyonel ekibimiz, size özel bir etkinlik planlamak ve Rafet El Roman ile unutulmaz bir müzikal performans için işbirliği yapmak için hazır. Konserler, etkinlikler veya özel organizasyonlarınız için Rafet El Roman’ın eşsiz sesi ve performansıyla tanışın. Bizim Medya Organizasyonla iletişime geçin ve etkinliğinizi unutulmaz kılmak için ilk adımı atın

Rafet El Roman iletişim, Rafet El Roman organizasyon, Rafet El Roman düğün, Rafet El Roman festival, Rafet El Roman konser, Rafet El Roman menajerlik, Rafet El Roman fiyat bilgisi, Rafet El Roman sahne fiyatı, Rafet El Roman festival, Rafet El Roman etkinlik, Rafet El Roman telefon numarası