• Sanatçı

  • Bahar Şenlikleri

Loading
Posts in

Sanatçı

1 / 1
*megamenü formunu kapatmak için ESC tuşuna basın veya düğmeyi kapatın

Sertab Erener

Sertab Erener, 4 Aralık 1964 tarihinde İstanbul’da doğdu. Koloratur soprano sesiyle dikkat çekerek müzik kariyerine adım atan Erener, Sezen Aksu’nun yanında vokalistlik yaparak müzik dünyasına giriş yaptı. Aksu’nun desteğiyle çıkardığı albümlerle 1990’ların başında adını duyurdu.

Farklılık Arayışı: Müzikal Deneyimler ve Başarılar

Klasik müzik eğitimi alan Erener, pop müzik söylemeye başladığı dönemlerde zorluklar yaşadı. Ancak geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen sanatçı, deneysel çalışmalar yerine pop müziği tercih etti. Batı ve Doğu müziğini birleştirerek, etnik unsurları ve operalardan esinlenmeleri katarak farkını ortaya koydu. Bu çabaları, “Sakin Ol!”, “Aldırma Deli Gönlüm”, “Ateşle Barut” gibi hitlerle taçlandı.

Avrupa’nın Sesi: Eurovision Şampiyonluğu ve Daha Fazlası

2000’lerin başında Avrupa’ya açılan Erener, 2003 Eurovision Şarkı Yarışması’nda “Everyway That I Can” ile birinci olarak Türkiye’ye tarihindeki ilk birinciliği kazandırdı. Bu zafer, Erener’in Avrupa’da da büyük bir tanınırlık elde etmesini sağladı. Ardından yayımladığı albümlerle başarı grafiğini yükselten Erener, Türk pop müziğine yepyeni bir soluk getirdi.

Sertab Erener’in kariyeri, pek çok ikonik şarkı ve kazanılan birçok ödülle doludur. “Kumsalda”, “Kendime Yeni Bir Ben Lazım”, “İyileşiyorum”, “Öyle de Güzel” gibi hitlerle müzik listelerinde üst sıralarda yer almayı başardı. Ayrıca, Altın Kelebek Ödülleri’nde en iyi kadın Türk sanat müziği solisti dalında ödül kazanan Erener, Türk müziğinin en saygın isimlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Sertab Erener ile Etkinliklerinize Renk Katın!

Eğer siz de etkinliklerinizi unutulmaz bir müzik deneyimiyle taçlandırmak istiyorsanız, Sertab Erener ile çalışmanın tam zamanı! Bizim Medya Organizasyon olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Profesyonel ekibimiz ve geniş organizasyon ağımızla, Sertab Erener ile unutulmaz bir geceyi hayata geçirmek için bize ulaşın. Şimdi harekete geçin ve Bizim Medya Organizasyonla iletişime geçerek unutulmaz bir etkinlik için adım atın!

Sertab Erener iletişim, Sertab Erener organizasyon, Sertab Erener düğün, Sertab Erener festival, Sertab Erener konser, Sertab Erener menajerlik, Sertab Erener fiyat bilgisi, Sertab Erener sahne fiyatı, Sertab Erener festival, Sertab Erener etkinlik, Sertab Erener telefon numarası