• Sanatçı

  • Bahar Şenlikleri

Loading
Posts in

Sanatçı

1 / 1
*megamenü formunu kapatmak için ESC tuşuna basın veya düğmeyi kapatın

Yaşar

Mehmet Yaşar Günaçgün, bilinen adıyla Yaşar, 5 Nisan 1970 tarihinde Adana’da dünyaya geldi. Babası Mustafa Erdal Adanalı, annesi Mukaddes Leyla ise Tarsuslu olan Yaşar, kendisini Çukurovalı olarak tanımlar. İlkokulu Adana İsmet İnönü İlkokulu’nda, ortaokul ve lise eğitimini ise Adana Özel Yeni Lisesi’nde (Yeni Kolej) tamamladı. Müziğe olan ilgisi, Yeni Kolej birinci sınıfta okul orkestrasına katılmasıyla başladı ve ilk kez 24 Kasım 1985’te Öğretmenler Günü’nde sahne aldı.

1987 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni kazanarak İstanbul’a geldi. Üniversite yıllarında, başta Moda Han Bar olmak üzere çeşitli mekanlarda sahne alarak müzik kariyerine adım attı. Moda Han Bar’da iki yıldan fazla süreyle sahne aldı. Bu dönemde şiirle ciddi olarak ilgilenmeye başladı ve 1991 yazında kurduğu küçük bir grupla Mersin sahillerindeki yazlık sitelerde küçük çaplı konserler verdi. Marmara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası Finans dalında yüksek lisans yaptı ve 1994 yılında Ankara Mamak’ta askerlik görevini tamamladı.

İlk Albüm: Divane

Yaşar’ın müzik kariyerindeki ilk büyük adımı, 12 Eylül 1996’da yayınlanan “Divane” isimli albümle geldi. Albüm, yüksek satış grafiğiyle dikkat çekti ve Altın Plak ile ödüllendirildi. Yaşar, 1997 yılında Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde Yılın En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçısı ödülünü aldı. “Divane” albümünde yer alan şarkılar, sanatçının müzikal kimliğini oluşturdu ve geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmasını sağladı.

Esirinim ve Masal Albümleri

1998 yılında yayınlanan “Esirinim” albümü, Yaşar’ın müzikal kariyerinde önemli bir dönüm noktası oldu. Albümde yer alan “Kuşlar” adlı şarkı, makamsal öğeler içermesiyle dikkat çekti ve sanatçının dinleyici kitlesini daha da genişletti. 2001 yılında “Masal” adlı üçüncü albümünü çıkararak kendi tanımıyla müzikal üçlemesini tamamladı. 2002 yılında “Masal Konserleri” adı altında bir Türkiye turnesi gerçekleştirdi.

Sevdiğim Şarkılar ve Hatırla Albümleri

2003 yılında “Sevdiğim Şarkılar” adlı albümünü çıkaran Yaşar, bu albümde sadece yorumculuğunu ön plana çıkardı. Bu albüm, sanatçının sevilen şarkılarından oluşan bir ara albüm olarak adlandırıldı. 2005 yılında, kendi şarkılarından oluşan “Hatırla” adlı albümle müziğe geri döndü.

Sevda Sinemalarda ve Dem

Aralık 2006’da “Sevda Sinemalarda” adlı albümünü yayınlayan Yaşar, 2008 yılında en beğenilen şarkılarından oluşan ve tamamen dinleyicilerinin oylarıyla belirlenen akustik-best of albümü “Dem”i dinleyicilerine sundu.

Eski Yazlar ve Cadde

2010 yılında Seyhan Müzik etiketiyle çıkan “Eski Yazlar” albümü, Yaşar’ın önceki albümlerinde olduğu gibi Alper Arundar ve Ömer Bayramoğlu ile çalıştığı bir projeydi. Düzenlemeleri Sarp Özdemiroğlu’na emanet edilen albüm, sanatçının müzikal kariyerine yeni bir soluk getirdi. 2013 yılında “Cadde” albümünü yayınlayan Yaşar, dijital platformlarda büyük başarı elde etti ve albümdeki “Anlatamıyorum” şarkısı kısa sürede büyük ilgi gördü.

Son Dönem Çalışmaları

Yaşar, 2017 yılında Seyhan Müzik etiketiyle “Şehir Yalnızlığı” adlı albümünü yayınladı. Albümde çoğunlukla Murat Güneş’in besteleri yer aldı ve büyük bir başarı kazandı. Albümün plak baskısı 2020 yılında yapılarak Yaşar’ın ilk plağı oldu. 2021 yılında, 25. sanat yılını kutlayan Yaşar, “Divane” ve “Esirinim” albümlerinin plak baskısını çıkardı. Aynı yıl, Deniz Özçelik ile iki single yayınladı ve bu şarkıların akustik versiyonlarını da dinleyicilere sundu.

Yaşar ile Çalışmak İçin

Yaşar gibi müzik dünyasında önemli bir yere sahip olan sanatçı ile çalışmak, projelerinize değer katacaktır. Eğer siz de bu usta sanatçı ile iş birliği yaparak etkinliklerinizi unutulmaz kılmak istiyorsanız, Bizim Medya Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ve geniş networkümüz ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için buradayız. Yaşar’ın etkileyici sahne performansları ve büyüleyici sesiyle etkinliklerinize farklı bir boyut katmak için hemen bizimle iletişime geçin.

Yaşar iletişim, Yaşar organizasyon, Yaşar düğün, Yaşar festival, Yaşar konser, Yaşar menajerlik, Yaşar fiyat bilgisi, Yaşar sahne fiyatı, Yaşar festival, Yaşar etkinlik, Yaşar telefon numarası