• Sanatçı

  • Bahar Şenlikleri

Loading
Posts in

Sanatçı

1 / 1
*megamenü formunu kapatmak için ESC tuşuna basın veya düğmeyi kapatın

Yaşlı Amca

Yaşlı Amca, Ankara’da 2012 yılında kurulan Türk alternatif rock grubudur. Grup, vokalde ve ritim gitarda Artun Özoğlu, lead gitarda Can Aydınoğlu, bas gitarda Hüseyin Tosun ve davulda Yağız İpek’ten oluşmaktadır.

Kuruluş Hikayesi ve İlk Adımlar

Grup, ilkokul yıllarından beri dost olan iki arkadaş tarafından kurulmuştur. 2012 yılında kendi çalışmaları ile albüm kaydetmeye karar veren bu arkadaşlar, zamanla grubun diğer üyelerini de bünyelerine katmışlardır. İlk zamanlarında henüz bir isimleri olmayan grup, Bestekar Sokak’ta gitar çalan yaşlı bir adamdan esinlenerek “Yaşlı Amca” adını benimsemişlerdir.

Grup, müzikal kariyerine 2015 yılında ilk çalışması olan “Sabaha Kadar” adlı EP ile başladı. Ardından 2016 yılında “Giderdi Hoşuma” ve “Ve Ben” adlı iki tekli çalışmasıyla adından söz ettirmeye başladı. 2017 yılında “Akşamüstü” adlı albümü yayınlayarak büyük bir çıkış yakalayan Yaşlı Amca, 2018 ve 2019 yıllarında da önemli tekli çalışmalarına imza attı. Grup, 2020 yılında kendi adını taşıyan “Yaşlı Amca” adlı albümü ve “Kal Ki Adeta” adlı tekliyi müzikseverlerle buluşturdu. 2021’de de “Hoş” ve “Eymir” adlı teklilerini yayınladılar. Son olarak, Ekim 2021’de “Sal Beni” adlı tekli ile dinleyicilerinin karşısına çıktılar. 2022 yılında ise üçüncü stüdyo albümleri olan “Keşke Herkes”i sevenleriyle buluşturdular.

2021 yılı itibarıyla grubun lead gitaristi Can Aydınoğlu ve davulcusu Yağız Nevzat İpek olarak görev yapmaktadır. Diğer güncel üyeler ise vokalde ve ritim gitarda Artun Özoğlu ile bas gitarda Hüseyin Tosun’dur.

Yaşlı Amca ile Çalışmak İçin

Eğer siz de etkinliklerinize alternatif rock müziğin güçlü temsilcisi Yaşlı Amca’nın enerjisiyle renk katmak istiyorsanız, Bizim Medya Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ve geniş networkümüzle etkinliklerinizi unutulmaz kılmak için buradayız. Yaşlı Amca ile unutulmaz bir müzik deneyimi yaşamak için hemen bizimle iletişime geçin.

Yaşlı Amca iletişim, Yaşlı Amca organizasyon, Yaşlı Amca düğün, Yaşlı Amca festival, Yaşlı Amca konser, Yaşlı Amca menajerlik, Yaşlı Amca fiyat bilgisi, Yaşlı Amca sahne fiyatı, Yaşlı Amca festival, Yaşlı Amca etkinlik, Yaşlı Amca telefon numarası