• Sanatçı

  • Bahar Şenlikleri

Loading
Posts in

Sanatçı

1 / 1
*megamenü formunu kapatmak için ESC tuşuna basın veya düğmeyi kapatın

Yonca Lodi

Yonca Lodi, Türk pop müzik sahnesinin güçlü isimlerinden biridir ve 17 Eylül 1974 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Beşiktaş’ta geçirdiği çocukluk yıllarının ardından müzik tutkusuyla tanışmış ve lise yıllarında bu tutkusunu daha da pekiştirmiştir. Çağdaş Müzik Merkezi’ne katılmasıyla müzik kariyerinin temellerini atmıştır.

Müzik tutkusuyla birlikte şan, solfej ve armoni alanlarında eğitim almak için İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden dersler almış ve yetenek sınavlarını birincilikle geçerek Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera-Şan Bölümü’nde eğitimine devam etmiştir. Profesyonel kariyerine 1993 yılında kurduğu müzik grubuyla başlayan Lodi, 1996 yılında Sony Müzik ile albüm anlaşması yaparak ilk albümünü çıkarmıştır.

Albümler ve Başarılar

Yonca Lodi’nin kariyerinde önemli bir dönüm noktası, 2001 yılında çıkardığı “Aşkta ve Ayrılıkta” adlı albümü olmuştur. Albümün ilk klibi Yunan sanatçı George Alkeos’a ait olan “Anlatma” adlı parçaya çekilmiştir. Ayrıca albümde Sezen Aksu’ya ait “Büklüm Büklüm” şarkısını yeniden yorumlayarak büyük beğeni toplamıştır. Lodi, müzik kariyerine “Yolumu Bulurum” ve “Milat” gibi başarılı albümlerle devam etmiştir.

Sanatçının müzik kariyerinde önemli bir yer tutan şarkılardan biri olan “Emanet”, söz yazarı Zeki Güngör tarafından özel olarak Lodi’ye hediye edilmiştir. Bu şarkı, Lodi’nin seslendirmesiyle “Milat” albümünde yer almıştır ve dijital platformlarda da geniş kitlelere ulaşmıştır.

Yonca Lodi ile Etkinliklerinizi Özel Kılın

Eğer siz de etkinliklerinizi Yonca Lodi’nin eşsiz sesi ve müziğiyle renklendirmek istiyorsanız, Bizim Medya Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ve geniş organizasyon ağımızla etkinliklerinizi unutulmaz kılmak için buradayız. Yonca Lodi ile özel bir etkinlik düzenlemek ve unutulmaz bir deneyim yaşamak için hemen bizimle iletişime geçin. Bizim Medya Organizasyon, sizin etkinliklerinizi unutulmaz kılmak için yanınızda!

Yonca Lodi iletişim, Yonca Lodi organizasyon, Yonca Lodi düğün, Yonca Lodi festival, Yonca Lodi konser, Yonca Lodi menajerlik, Yonca Lodi fiyat bilgisi, Yonca Lodi sahne fiyatı, Yonca Lodi festival, Yonca Lodi etkinlik, Yonca Lodi telefon numarası