• Sanatçı

  • Bahar Şenlikleri

Loading
Posts in

Sanatçı

1 / 1
*megamenü formunu kapatmak için ESC tuşuna basın veya düğmeyi kapatın

Zara

Neşe Zara Yılmaz, sahne adıyla Zara, 15 Ocak 1976 tarihinde İstanbul’da doğdu. Aslen Adıyamanlı olan Zara, Alevi ve Sünni fertleri bulunan Kürt bir ailede dünyaya geldi. Çocukluk yıllarında “Neşecik” adıyla sekiz albüm çıkararak müzik kariyerine erken yaşta adım attı. 1991 yılında Milliyet gazetesinin düzenlediği Liselerarası Müzik ve Halk Oyunları yarışmasında “Türk Halk Müziği Bayan Solist” dalında Türkiye birincisi oldu. Bu başarısını 1993 yılında tekrarlayarak yeteneğini pekiştirdi.

Zara, yüksek öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. 1996 yılında TRT’nin açtığı “Yetişmiş Ses Sanatçısı” sınavını kazanarak TRT Türk Halk Müziği Akitli Ses Sanatçısı unvanıyla görev yapmaya başladı. Aynı yıl, Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Yunus Emre Müzikali”nde Amber rolüyle oyunculuk ve solistlik yaptı.

İlk Albüm: Avuntu

Zara, 1998 yılında 15 aylık bir çalışmanın ürünü olarak ilk albümü “Avuntu”yu piyasaya sürdü. Bu albümle birlikte müzik dünyasında büyük bir çıkış yakaladı ve dikkatleri üzerine çekti. Aynı yıl, Atıf Yılmaz’ın yönettiği “Eylül Fırtınası” adlı filmde Tarık Akan ile başrolü paylaşarak sinema dünyasında da adını duyurdu.

İkinci Albüm: Boyut

2000 yılında Zara, “Boyut” adlı ikinci albümünü çıkardı. Bu albümde yer alan tüm türkülere çekilen klipler, albümün VCD versiyonuna eklendi. “Boyut” albümü, sanatçının müzik kariyerinde önemli bir yer edindi ve dinleyici kitlesini daha da genişletti.

Başarılarla Dolu Yıllar

2004 yılında Zara, deprem felaketlerinden sonra yayını bekletilen “Ağıt (Sele Gitti)” klibini “Doğal Afetlere Bilinçli Toplum” projesi kapsamında yayınladı. 2000-2003 yılları arasında dört yıl üst üste “Türk Halk Müziği En İyi Kadın Sanatçısı” Altın Kelebek ödülünü kazandı. 2005 yılında, “Zamanı Geldi” adlı çift diskli albümünü piyasaya sürdü. Aynı yıl, senfoni eşliğinde kaydedilen “Bülbül-i Şeyda” adlı tasavvuf müziği albümünü çıkardı.

2011 yılında “Hazine” adlı albümünü yine kendi müzik şirketi ZR Müzik’ten çıkardı. 2012 yılında İstanbul Flamenko 5’lisi ile yaptığı ve flamenko tarzıyla harmanladığı albümünü yayınladı. Bu albümde yer alan “Ben Bir Anayım” adlı eserin sözleri Zara’ya aitti.

Zara ile Çalışmak İçin

Zara gibi yetenekli ve deneyimli bir sanatçı ile çalışmak, projelerinize büyük değer katacaktır. Eğer siz de bu güçlü ses ve etkileyici performansla etkinliklerinizi unutulmaz kılmak istiyorsanız, Bizim Medya Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ve geniş networkümüz ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için buradayız. Zara’nın eşsiz sesi ve sahne performanslarıyla etkinliklerinize farklı bir boyut katmak için hemen bizimle iletişime geçin.

Zara iletişim, Zara organizasyon, Zara düğün, Zara festival, Zara konser, Zara menajerlik, Zara fiyat bilgisi, Zara sahne fiyatı, Zara festival, Zara etkinlik, Zara telefon numarası