• Sanatçı

  • Bahar Şenlikleri

Loading
Posts in

Sanatçı

1 / 1
*megamenü formunu kapatmak için ESC tuşuna basın veya düğmeyi kapatın

Ziynet Sali

Ziynet Sali, 29 Nisan 1975 tarihinde Lefkoşa’da doğdu. Doğumundan kısa bir süre sonra ailesiyle birlikte İngiltere’ye taşındı. Bu dönemde Britanya vatandaşlığı da alan Sali, müzikle erken yaşlarda tanıştı. 1981 yılında ailesiyle birlikte Kıbrıs’a geri döndü ve burada lise eğitimini tamamladı.

1994 yılında İstanbul’a yerleşen Ziynet Sali, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’na girdi. 1999 yılında konservatuvardan mezun olan Sali, öğrencilik yıllarında profesyonel solistlik yapmaya başladı ve müzik kariyerine sağlam temeller attı.

Müzik Kariyerine Başlangıç

Ziynet Sali, 2000 yılında ilk stüdyo albümü “Ba-Ba”yı Dost Müzik etiketiyle yayımladı. Albüm, Türkçe ve Rumca şarkılardan oluşuyordu ve Sali’nin çok kültürlü müzik anlayışını yansıtıyordu. Bu albüm, Sali’nin müzik kariyerine resmi olarak adım attığı ve geniş kitlelerce tanınmaya başladığı dönem oldu.

2004 yılında Zorba Müzik etiketiyle yayımlanan ikinci stüdyo albümü “Amman Kuzum”, Yunanca şarkılar da içeriyordu. 2005 yılında “Chiculata” şarkısının eklenmesiyle “Chiculata+1 (Amman Kuzum)” adıyla yeniden yayımlandı. Bu albüm, Sali’nin çok yönlü müzikal yeteneklerini sergilemesi açısından önemli bir adımdı.e

Ziynet Sali’nin üçüncü stüdyo albümü “Mor Yıllar”, 2006 yılında Ozan Video etiketiyle piyasaya sürüldü. Ardından 2008 yılında DMC etiketiyle yayımlanan “Herkes Evine” albümü, Sali’nin müzik kariyerindeki bir diğer önemli dönemeç oldu. Bu albümde yer alan “Bizde Böyle” şarkısı, ertesi yıl albüme eklenerek “Bizde Böyle + Herkes Evine” adıyla yeniden yayımlandı.

2010 yılında DMC tarafından yayımlanan “Rüya” adlı single, Ziynet Sali’nin Türkiye listelerinde bir numaraya yükselen ilk şarkısı oldu. Bu başarı, Sali’nin müzik kariyerinde bir dönüm noktası olarak kabul edilir. Aynı yıl yayımlanan “Bize Yeter” single’ı da büyük beğeni topladı.

2012 yılında GNL Entertainment etiketiyle beşinci stüdyo albümü “Sonsuz Ol” yayımlandı. Bu albümün yanı sıra daha önceki bazı şarkılarının remikslerinin yer aldığı “Sonsuz Ol + Remixes” albümü de piyasaya sürüldü. 2013 yılında GNL Entertainment tarafından yayımlanan “Gelemiyorum Yanına” single’ının ardından, Ziynet Sali ilk konser albümü “Bir Akdeniz Rüyası”nı yayımladı.

Ziynet Sali’nin altıncı stüdyo albümü “No 6”, 2015 yılında yayımlandı. Bu albümün ardından sırasıyla “Ağlar mıyım? Ağlamam” (2017), “Magic” (2017), “Deli Divanenim” (2018) ve “Hadi Hoppalara” (2018) adlı single’lar yayımlandı. “Magic” single’ı, Sali’nin ilk İngilizce şarkısı oldu ve uluslararası müzik piyasasında da dikkat çekti.

Ziynet Sali, kariyeri boyunca çeşitli ödüller kazandı ve adaylıklar elde etti. Kral Türkiye Müzik Ödülleri’nde iki ödül kazanarak başarısını taçlandırdı. Sali’nin hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda elde ettiği başarılar, onun müzikal yeteneklerinin ve çalışma azminin bir göstergesidir.

Ziynet Sali ile Çalışmak İçin

Ziynet Sali gibi yetenekli ve popüler bir sanatçı ile çalışmak, projelerinize büyük değer katacaktır. Eğer siz de bu etkileyici ses ve performans ile etkinliklerinizi unutulmaz kılmak istiyorsanız, Bizim Medya Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ve geniş networkümüz ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için buradayız. Ziynet Sali’nin eşsiz sesi ve sahne performanslarıyla etkinliklerinize farklı bir boyut katmak için hemen bizimle iletişime geçin.

Ziynet Sali iletişim, Ziynet Sali organizasyon, Ziynet Sali düğün, Ziynet Sali festival, Ziynet Sali konser, Ziynet Sali menajerlik, Ziynet Sali fiyat bilgisi, Ziynet Sali sahne fiyatı, Ziynet Sali festival, Ziynet Sali etkinlik, Ziynet Sali telefon numarası